„Baba“ oživila tradíciu


         Miro Majláth

Po piatich rokoch sa na Pezinskú Babu vrátili Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu. Dlhoročnú tradíciu podčiarkla nečakane veľká účasť, keď sa vedľa slovenského kopcového majstráku jazdili aj ten rakúsky a bosniansko-hercegovinský. Štartové pole doplnili tiež pretekári Slovenského kopcového pohára, Slovenskej trofeje pretekov automobilov do vrchu v pravidelnosti, slovenský majstrák „historikov“ a český Maverick Rescue Cup. Náročné podmienky na trati znásobili ešte vysoké teploty (33-34°C), ktoré dali pilotom aj ich technike poriadne zabrať.

V nedeľu sa počas ostrých jázd nestala žiadna vážnejšia nehoda, ktorá by program podujatia natiahla a hojný počet divákov na trati si mohol domov odviezť aj pekný športový zážitok. Ako by celé podujatie zhodnotil otec myšlienky návratu pretekov automobilov do vrchu na Pezinskú babu, Peter Ambrúz?

  • „Som rád, že návrat na pezinský kopec sa nám vydaril. Samozrejme, že sme museli zaplatiť aj nováčikovskú daň v podobe niektorých vecí na ktorých ešte musíme popracovať. Ale to asi patrí k tomu. Hlavné však je, že sa nám podarilo nadviazať na tradíciu Pezinskej baby a znova sa na kopec vrátili súťažné autá a diváci. Milo ma prekvapila veľká účasť pretekárov. Odštartovalo ich až 167! To je číslo, aké si tu pamätáme z čias, keď sa tu jazdila Európa. A to je fantastické! Potešil ma aj záujem divákov. Som milo prekvapený ich záujmom a ďakujem všetkým, ktorí sem prišli alebo inak podujatie podporili. Veľká vďaka všetkým a je to pre nás záväzok, že sa vynasnažíme byť o rok ešte lepší a naštartovať novú tradíciu tohto podujatia.“*

Tlačové stredisko

Najnovšie správy z Pezinskej Baby: