Pezinská Baba sa odhaľuje


         Miro Majláth

Desiate kolo slovenského šampionátu pretekov automobilov do vrchu odštartuje v dňoch 1.- 3.7.2016 na Pezinskej babe. V tomto momente si vám dovoľujeme predstaviť Zvláštne ustanovenia k tomuto podujatiu.

V rámci podujatia Slovakia Baba 2016, ktoré pripravuje Autoklub Slovakia Baba o.z. a Bratislavský samosprávny kraj s jeho predsedom, pánom Ing. Pavlom Frešom bude hostiť hneď niekoľko majstrovstiev. V prvom rade to budú FIA Majstrovstvá Zóny Strednej Európy Historikov. V rámci domáceho šampionátu sa na Pezinskej babe predstavia Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu, ale aj Majstrovstvá Slovenska historických automobilov, Slovenský kopcový pohár, Slovenská trofej pravidelnosti, ale vítaní sú aj súťažiaci, ktorí sa môžu zapojiť do Voľných medzinárodných pretekov automobilov do vrchu.

Podujatie Slovakia Baba 2016 sa bude konať v dňoch 1. - 3.7.2016 na všetkým dobre známej trati medzi Pezinkom a Pernekom, pričom depo pretekárskych vozidiel bude už tradične umiestnené v Paddocku Kameňolom.

Trať pretekov je dlhá 5100 metrov, pričom pri jej zdolávaní na všetkých súťažiacich čaká zdolanie 19-tich zákrut, ale aj prevýšenie 280 metrov. V rámci podujatia Slovakia Baba 2016 budú mať možnosť diváci sledovať v sobotu dvojicu tréningových jázd a následne v nedeľu dvojicu súťažných, ktoré samozrejme rozhodnú aj o víťazovi podujatia.

Ďalšie informácie sa dozviete z priložených Zvláštnych ustanovení, pričom slovenskí jazdci sa majú možnosť na podujatie prihlásiť cez všetkým dobre známu webovú stránku: www.prihlaska-sams.sk.

Zahraniční jazdci musia vyplniť priloženú prihlášku FIA CEZ a zaslať organizátorovi na mail: katarina.dubravicka@gmail.com, pričom sú zároveň povinní prihlášku zaslať aj poštou na adresu: AUTOKLUB SLOVAKIA BABA, Pri Strelnici 23, 82104 Bratislava.

Miro Majláth
tlačový tajomník Slovakia Baba 2016

Najnovšie správy z Pezinskej Baby: