Slovakia Baba 2016 odštartovala


         Miro Majláth

Trať na Pezinskej Babe presne po roku opäť ožila hukotom pretekárskych vozidiel. Podujatie Slovakia Baba 2016, ktoré je zaradené do viacerých šampionátov absolvuje v priebehu prvého dňa trojicu tréningových jázd.

Na štart prvej z nich, ktorá odštartovala dnes dopoludnia sa postavilo celkovo päťdesiat jazdcov zo troch krajín Európy, pričom jazdci bojujú o body v rámci FIA Zóny strednej Európy historických vozidiel, ale aj Majstrovstiev Slovenska historických vozidiel, Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, Slovenského kopcového pohára, pretekov automobilov do vrchu v jazde pravidelnosti, či voľných pretekov automobilov do vrchu.

V prípade ak by sme sa pozreli na zaradenie jednotlivých súťažiacich vyzerajú počty nasledovne:

  • FIA Zóna strednej Európy historických vozidiel- 12 jazdcov
  • Majstrovstvá Slovenska historických vozidiel- 3 jazdci
  • Majstrovstvá Slovenska pretekov automobilov do vrchu- 29 jazdcov
  • Slovenský kopcový pohár- 8 jazdcov
  • Preteky automobilov v jazde pravidelnosti- 1 jazdec

Po prvej tréningovej jazde zajazdil najlepší čas Ferdinand Madrian na Norme M20F, za ním sa zaradili Igor Drotár a jeho Škoda Fabia R5, Laszlo Szasz na jeho Reynard Zytek, Věroslav Cvrček na Škode Fabia S2000, Jozef Béreš jun. formule Tatuus Renault 2000.

Dnešný deň pokračuje ešte dvojicou tréningových jázd, ktoré budú pokračovať v popoludňajších hodinách. Organizátor pozíva všetkých fanúšikov motoristického športu.

Najnovšie správy z Pezinskej Baby: