Proplusco Slovakia Baba 2017 práve štartuje


         Miro Majláth

Stiahnite si štartovnú listinu

Viac ako stovka pretekárov, ale aj poriadne zaplnený paddock privítal divákov, ale aj účastníkov podujatia Proplusco Slovakia Baba 2017. Tým už o chvíľu odštartuje prvá tréningová jazda.

Piatkové administratívne a technické preberanie, s nádherným slnečným počasím stanovilo konečný počet štartujúcich na tohtoročnej Pezinskej Babe. Ich počet, ktorý schválila aj Rada športových komisárov sa ustálil na čísle 99, plus sa na štart postaví aj 10 predjazdcov. Pri pohľade na medzinárodné zastúpenie, treba konštatovať, že na štart podujatia sa postavia jazdci zo šiestich európskych krajín.

Po večernej búrkovej prehánke, v sobotu ráno opäť vyšlo slnko, ktoré všetkých jazdcov privítalo na rozprave. Tých v priebehu soboty (8.7.2017) čakajú najskôr dopoludnia dve tréningové jazdy, pričom štart prvej z nich je plánovaný o 9:00 a druhá odštartuje o 11:00 hodine. Dvojica „ostrých“, čiže súťažných jázd všetkých súťažiacich, ale aj divákov čaká v popoludňajších hodinách. Štart prvej súťažnej jazdy je plánovaný na 13:00 hodinu, štart druhej na 15:00 hodinu. Súčet časov, ktoré v spomínaných jazdách dosiahnu, nám nakoniec určí aj absolútne poradie sobotných pretekov. Ich vyhodnotenie, vrátane ocenenia najrýchlejších je plánovaný na 18:00 hodinu.

Trať podujatia Proplusco Slovakia Baba 2017 sa nachádza na ceste medzi Pezinkom a horským priechodom Pezinská Baba. Jej dĺžka je 5100 metrov, priemerné stúpanie je 5,1 %, prevýšenie 280 metrov, počet zákrut 19 a minimálna šírka trate je 7 metrov.

Miro Majláth
tlačový tajomník Proplusco Slovakia Baba 2017

Najnovšie správy z Pezinskej Baby: