Slovakia Baba 2018 už pozná presný počet štartujúcich


         Miro Majláth

V priebehu nadchádzajúcej soboty a nedele (7. – 8.7.2018) legendárnu trať pretekov automobilov do vrchu na Pezinskej Babe presne po roku opäť zaplnia rýchle autá. A my už presne vieme koľko sa ich na štart postaví.

Diváci budú mať možnosť počas nadchádzajúcej soboty a nedele obdivovať na trati medzi Kameňolomom a horským sedlom Pezinská Baba účastníkov podujatia Slovakia Baba 2018. To privíta seriál FIA CEZ Historik, ako aj slovenské a rakúske majstrovstvá pretekov automobilov súdobých a historických vozidiel, ale aj seriál Slovenský kopcový pohár, Slovenskú trofej jazdy pravidelnosti a voľné medzinárodné preteky automobilov do vrchu.

Z pôvodne prihlásených 98 pretekárov po administratívnom a technickom preberaní, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou pretekov diváci budú mať možnosť sledovať v priebehu víkendu celkovo 87 pretekárov a 5 predjazdcov. Pýtate sa prečo je prevzatých pretekárov menej ako bolo prihlásených? Tu je jednoduchá odpoveď. 5 pretekárov sa z pretekov z rôznych dôvodov ospravedlnilo a 6 pretekárov sa na administratívne a technické preberanie jednoducho nedostavilo bez ospravedlnenia. Z celkového počtu 87 pretekárov sú dvaja pretekári prevzatí podmienečne, ráno totiž ešte musia absolvovať technické preberanie. Pri pohľade na zastúpenie národností v zozname prihlásených figurujú jazdci z celkovo piatich európskych krajín.

Podujatie Slovakia Baba 2018 má v pláne po oba dva pretekárske dni najskôr v čase od 9:00 hodiny najskôr dvojicu tréningových jázd a následne od 13:00 hodiny dvojicu súťažných jázd, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení jednotlivých pretekárov. Zároveň po oba dva dni bude v čase od 18:00 hodiny vyhlásenie výsledkov a ocenenie najrýchlejších jazdcov.

Najnovšie správy z Pezinskej Baby: