Subaru Rally Team Komárno so Šútorom na Slovakia Baba 2018


         Miro Majláth

Po premiére Subaru Rally Teamu Komárno v rámci Oždianskych serpentín, kedy sa tento rally tím premiérovo zapojil do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, sa predstaví aj na Pezinskej Babe. Rovnako ako v Ožďanoch, aj teraz to bude v spolupráci s Robom Šútorom a Škodou Octavia.

Pre Róberta Šútora trať na Pezinskej Babe nebude ničím novým, keďže tu už kopcové preteky absolvoval v minulom roku. No, absolvoval ako absolvoval. V podstate si tu odjazdil pri svojej premiére iba dve sobotňajšie tréningové jazdy. V prvej súťažnej mu totiž odmietla ďalšie služby prevodovka a tak mohol zbaliť Škodu Octavia a vypraviť sa na cestu domov. Takže teraz ho v rámci podujatia Slovakia Baba čaká akási opätovná premiéra.

"V minulom roku som si síce trať „ošahal“, ale bolo to iba krátke spoznávanie. Dúfam, že tento rok bude Škoda Octavia fungovať bez problémov a ja si poriadne zajazdím. Trať sa mi veľmi páči a vôbec sa nečudujem, že sa tu niekedy v minulosti jazdila Európa. Dúfam, že aj povrch vozovky bude po opravách dobrý a všetci si preteky poriadne užijeme. Moja vďaka patrí Subaru Rally Teamu Komárno, ktorý môžem opäť reprezentovať,“ zhodnotil pred pretekmi Róbert Šútor.

Preteky na Pezinskej Babe, ktoré sa budú konať pod názvom Slovakia Baba 2018 sú započítavané do Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018 ako ich ôsme a deviate kolo. V pláne sú počas soboty a nedele (7. – 8.7.2018) najskôr dopoludnia dve tréningové jazdy, následne popoludní odštartuje dvojica súťažných jázd, pričom súčet ich časov rozhodne o konečnom poradí jednotlivých jazdcov.

Najnovšie správy z Pezinskej Baby: